sukces, biznes, jak zmienic swoje zycie
Rozwój osobisty

Jak zmienić swoje życie? 5 kroków by osiągnąć sukces w życiu osobistym.

1. Świadomość pierwszym krokiem do zmiany.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, to nie rezygnuj ze swoich pragnień pod żadnym względem! Przede wszystkim staraj się być uważny w tym co robisz. Jasno określaj swoje cele i dążenia. Wycisz swój umysł, by świadomie kreować własną rzeczywistość, dostrzegaj nowe możliwości i perspektywy rozwoju. Nie utożsamiaj się z własnymi słabościami! Odrzuć destrukcyjne przekonania, dzięki temu ujrzysz prawdę znajdującą się poza granicami umysłu.

Czasem może brakować nam dystansu do siebie, dlatego pogrążamy się w pracy, uzależnieniach i niekończącej się rutynie. W takim przypadku należy uświadomić sobie, że jedynym krokiem by zmienić swoje życie na lepsze, może być ten, który zrobisz teraz!

Każda czynność prowadzi do nas zmiany. To w jakim kierunku podążasz, jest efektem Twoich przekonań! Staraj się zwracać uwagę na swoje nawyki. Im częściej poddajesz się negatywnym wpływom, tym rolę odgrywają w Twoim życiu. Jeśli chcesz się rozwijać, odpuść to co Ci nie służy i zacznij działać zgodnie ze własną wolą.

Zwycięża ten, który nigdy się nie poddaje.

W ciągu dnia nasz umysł generuje około 20000 myśli. To na czym się skupiasz, rośnie! Jeśli chcesz, by Twoje cele stały się jasnym przekazem dla Twojej podświadomości, musisz cyklicznie do nich powracać. Każda myśl, którą tworzysz posiada swój własny potencjał. Aby odkryć w sobie pasję do życia, należy nacechować je dobrymi emocjami. W ten sposób zaczniesz świadomie kreować własną rzeczywistość. Zwracaj uwagę na swoje możliwości, ponieważ każdy nawyk wymaga czasu by się utrwalić. Działaj systematycznie, by nabyć umiejętności pozytywnego nastawienia do życia.

Staraj się zwracać uwagę na korzystne sytuacje! To ile energii poświęcasz swoim działaniom, taką wartość przyjmują na co dzień. Nasza wyobraźnia umożliwia nam nieograniczone możliwości do rozwoju! Stwarzaj takie myśli, które Cie pasjonują. Napełnij swój umysł dobrymi myślami! Realizuj się w tym co czujesz, a dzięki temu odmienisz swoje życie na lepsze.

Nie trać energii na walkę z tym, czego nie chcesz! Aleksander Jasinowski

swiadomosc, pierwszy krok do zmiany

2. Drugi krok: Konsekwentność w dążeniu do celu.

To ile energii poświęcasz na swoje dążenia, zaprocentuje w przyszłości. Twoim kapitałem jest czas, który inwestujesz w swój rozwój! Systematycznie powtarzaj czynności, które prowadzą Cię do urzeczywistnienia swoich zamiarów!

Im więcej praktykujesz, tym więcej zyskujesz. Aleksander Jasinowski

Każdy moment, którego doświadczasz prowadzi Cię do sukcesu! Wolisz być własnym sterem czy płynąć razem z prądem? Wybór należy do Ciebie. Najbardziej wciągającą ze wszystkich używek jest samo życie. Spróbuj przekształcić swoje życie w nawyk pozytywnego podejścia. Często zagłębiamy się w otaczającą rzeczywistość, zapominając o sobie samych. Obudź się z letargu i zacznij realizować się we własnym życiu!

3. Krok trzeci: Bądź uważny! – ograniczaj swój opór, by zdobyć klucz do sukcesu.

Jak możemy ograniczyć swój opór? Zacznij od zwrócenia uwagi na swoje działania. Następnie zapytaj siebie czy to co robisz, jest dla Ciebie właściwe. Każde działanie, niesie za sobą określony skutek. Jeśli chcesz wprowadzić w swoje życie korzystne nawyki, naucz się świadomie realizować własne poczynania.

Jak najczęściej staraj się weryfikować swoje przyzwyczajenia. Według badań naukowych, wystarczy powtarzać wybraną czynność jedynie przez 21 dni, by utrwalić w sobie nawyk.  

Bądź skoncentrowany na tym co robisz! Pamiętaj o tym, czego pragniesz. Konsekwentnie rozwijaj się, a przez to nie zboczysz drogi z celu. Działanie to klucz do sukcesu. Nie poddawaj się w tym co robisz! Szukaj dróg, by poszerzać własne horyzonty. Działanie w zgodzie z własnym ‚ja’, daje Ci nieograniczone pole do manewru!

Jeśli z uwagą realizujesz swoje pragnienia, to jesteś w stanie zauważyć ich trend. Skupiaj się na tym, co jest dla Ciebie dobre. Zadbaj o codzienną afirmację. Każdego dnia, powtarzaj sobie to czego pragniesz dla w swoim życiu!

Staraj się używać słów odnoszących się do Twojego serca. Spraw, by to co myślisz, było tym czego naprawdę pragniesz.

jak osiągnać sukces, cel, działanie

4. Krok czwarty: Zadawaj więcej pytań! – Kto pyta, nie błądzi.

Jeśli gdziekolwiek odczuwasz wątpliwości, zadaj sobie pytanie „czy to co robię jest dla mnie właściwe?”. Jeśli masz odwagę, by zadać to pytanie, to masz pewność, że nigdy się nie zgubisz. Staraj się trzymać rękę na pulsie. Zwracaj uwagę na to co robisz!

Świadomość dążenia do celu, pozwala nam utrzymać optymalny kierunek. Dopóki wiesz, czego pragniesz, to jesteś na dobrej drodze. Ucz się od innych, ale też od siebie. Jeśli chcesz wprowadzić w swoje życie korzystne nawyki, pamiętaj o systematycznym działaniu. Każdy nawyk powstaje podczas długotrwałych procesów psychofizycznych. Utrwalaj w sobie wiedzę taką, jakiej potrzebujesz by się rozwijać!

Jeśli natomiast czujesz brak satysfakcji z tego co robisz, odpuść sobie. Każde nieuświadomione działanie ma swój trend. Staraj się zachować dobry kierunek. To co Ci nie służy, nie ma wpływu na Twoje życie, dopóki sam na to nie pozwolisz.

Jeśli czujesz, że stanąłeś w miejscu, to czas na podjęcie zmiany!

 

5. Krok piąty: Wynagradzaj swoje starania.

Staraj się czerpać naukę z własnych doświadczeń. Jeśli coś idzie nie po Twojej myśli, nie zwracaj na to uwagi. Skup się na pozytywnych odczuciach i dążeniu do celu. Każde doświadczenie, zawiera w sobie czynnik zewnętrzny. Więc, jeśli trzymasz się obranego kursu, to wszystko co Cię spotyka jest dla Ciebie jednocześnie szansą i nauką.

Nawet regres prowadzi nas do rozwoju osobistego.

Wszelkie doświadczenia, pozwalają nam zweryfikować własne przekonania. Jeśli sądzisz, że działasz właściwie, to odczujesz tego skutek. Ostatni, a zarazem pierwszy krok jest najważniejszy. Bez doświadczenia nie osiągniesz stanu, w którym chciałbyś się znaleźć. Staraj się pokonać swój opór i zrzucić starą warstwę przekonań. Przez to, staniesz się bardziej elastyczny i otwarty na perspektywę rozwoju.

Zadbaj o swoje dobro. Bądź skoncentrowany na tym co robisz. Wykorzystaj 5 kroków do poprawy jakości swojego życia, by rozwinąć skrzydła i osiągać korzystne rezultaty w życiu osobistym!

5 komentarzy

  1. Pingback: Jak osiągnąć sukces? Poznaj 5 kroków do poprawy jakości swojego życia.

  2. Pingback: Jak uwolnić swój potencjał? - 7 kroków do osiągnięcia ambitnych celów.

  3. Chyba w ostatnim czasie najbardziej brakuje mi konsekwencji, muszę nad tym popracować.

  4. Jak się czyta przychodzą myśli „O! Racja”, „Tak, tak trzeba” a mało kto potrafi to zrobić w życiu codziennym… Jednak prawdą jest – trzeba zadawać pytania, a ludzie tak często się tego boją…
    Uważam, że takie posty są bardzo potrzebne
    H&G

  5. Bardzo fajny wpis 🙂

Dodaj komentarz